Северна Каролина печели първото място в Западния регион, след като пропусна турнира на NCAA миналата година
AP News | 2024-03-17 | 01:16:17

Северна Каролина е поставен под номер 1 в Западния регион на турнира NCAA една година, след като беше оставена извън групата.

Четвъртият класиран Tar Heels ще започне March Madness малко по-надолу в Шарлот в четвъртък срещу победителя от първата четворка между Хауърд и Вагнер.

Западният регион включва също Аризона, Алабама, Бейлър и Мичиган Щат.

Северна Каролина се озова в рядка позиция във втория сезон на треньора Хюбърт Дейвис преди година, преминавайки от предсезон номер 1 до гледане на турнира на NCAA от дома.

Отзад RJ Davis и Armando Bacot, Tar Heels започнаха този сезон под номер 19 в Топ 25 на AP и стабилно се изкачиха в анкетите, достигайки номер 3 за триседмичен период.

Северна Каролина отиде 27- 7 общо и 17-3, за да спечели първата си титла от редовния сезон на Atlantic Coast Conference от седем години, преди да загуби от щата Северна Каролина с 84-76 в мача за шампионата на турнира ACC.

Дейвис беше звезда в старшия си сезон, водейки ACC с 21,4 точки на мач. Bacot продължи да доминира в боя, отбелязвайки средно 14.1 точки и 10.2 борби. И двамата играха в мача за националното първенство през 2022 г.

Tar Heels също получиха голям успех от трансфера на Харисън Инграм от Станфорд и стрелеца Кормак Райън, за да победят съперника си Дюк.